Дослідження сільськогосподарської продукції

аналіз показники безпеки

Дослідження сільськогосподарської продукції на показники безпеки (токсичність, мікотоксини, пестициди)

Дослідження на показники безпеки (ПБ) необхідні для всіх імпортерів експортерів, оскільки в більшості країн світу є держстандарти на рівень допустимості пестицидів, мікотоксинів і токсинів в зернових культурах, овочах та інших продуктах харчування.


До показників безпеки, що контролюються в продукції, відносяться:

В цілях безпеки важливо регулярно перевіряти показники безпеки в продукції.


До основних показників безпеки входять:

ПоказникПриміткаВартість з ПДВ, грн
Токсичні елементиСвинець; Кадмій; Арсен; Ртуть; Мідь; Цинк; (Миш’як)

1294,00

МікотоксиниАфлатоксин В1; Зеараленон; Т-2 токсин; дезоксиниваленол; охратоксин А
ПестицидиМетафос (ХОП)
Гептахлор(ФОП)

Варто зауважити, що до стандартного пакету Показників безпеки не включено дослідження на Карбофос і Алдрин згідно різних ДСТУ до відповідних видів С/Г продукції на проведення таких випробувань. Але проведення аналізу їх вмісту не стане питанням при замовленні.


Переваги лабораторних досліджень сільськогосподарської продукції на показники безпеки в лабораторії УкрСпецАгроПродукт:

 1. Висока якість;
 2. Короткі терміни перевірки;
 3. Мінімальна ціна;
 4. Замовлення без посередників;
 5. Аналіз даних на новітньому сучасному обладнанні;
 6. Акредитоване підприємство;
 7. Надійний постачальник;
 8. Відправлення та доставка за рахунок виробника.

Контроль вмісту мікотоксинів

Мікотоксини (грец. mykёs — гриб + toxi¬kуn — отрута) є продуктами метаболізму мікроскопічних грибів, часто забруднюють рослинну сировину.

Особливо небезпечними мікотоксинами є:

Існують максимально допустимі (граничні) рівні фузаріотоксинів, що регулюються державними нормативами по кожній сировині за видами її використання.

Компанія УкрСпецАгроПродукт пропонує точне лабораторне визначення методами Мікологічного аналізу, Імуноферметного аналізу (ІФА), Молекулярно-білологічного. Специфічність і висока чутливість методів гарантує контроль визначення якісних проб зерна та правильний підхід до забезпечення кінцевої продукції належною сировиною.


Визначення вмісту пестицидів

Пестициди – отрутохімікати, використовують як засіб боротьби зі шкідниками і хворобами рослин та як захист тварин від паразитів. Отрутохімікати використовують для боротьби з гризунами – переносниками хвороб.

Пестициди можуть містити різні за хімічним складом речовини:

 • Фосфорорганічні сполуки (ФОС);
 • Хлорорганічні сполуки (ХОС);
 • Ртутьорганічні сполуки (РОС);
 • Карбамати;
 • Нітрофенольні сполуки;
 • Препарати з вмістом міді;
 • Біологічні препарати.

Це стійкі органічні забруднювачі (СОЗ). До групи СОЗ належать: алдрин, діелдрин, мірекс, токсафен, дікофол, ендрин, гептахлор, хлордан, ДДТ, пентахлорофенол, гексахлоробензен, ендосульфан, ліндан, метоксихлор.

Лабораторне обладнання компанії УСАП дозволяє в стислі терміни отримати підтвердження якості сільськогосподарської сировини при перевірці на пестициди.


Аналіз вмісту токсичних елементів

Токсичні елементи — група металів, що викликають порушення фізіологічних функцій, можуть проявлятись симптоми інтоксикації (захворювання).

Серед важких металів особливо виділяють свинець та кадмій, оскільки вони володіють високою токсичністю, здатністю накопичуватися в організмі при тривалому потраплянні з продуктами.

ДСТУ пшениці (як приклад) регламентує контроль за токсичними елементами встановлюючи максимально допустимий (граничний) рівень вмісту елементів:

 • Свинець (Плюмбум) – Pb;
 • Кадмій – Cd;
 • Ртуть (Меркурій) – Hg;
 • Арсен (Миш’як) – As;
 • Мідь (Купрум) – Cu;
 • Цинк – Zn.

Пропонуємо в нашій лабораторії визначити вміст токсичних елементів в С/Г сировині/продукції/виробах в короткі строки. Є можливість розширити аналіз усіма показниками, що будуть потрібні Вам додатково.