Лабораторний аналіз на пестициди в сільськогосподарської продукції

image 2018 12 04 15 53 21 - Пестициди

Застосування у сільському господарстві хімічних сполук, завдання яких — боротьба зі шкідниками, має для екології загалом і для людини зокрема складні наслідки. Пестициди стають причинами серйозних порушень у діяльності організму людини: від інтоксикацій до розвитку онкології. Найчастіше ці сполуки потрапляють із продуктами харчування. Розповімо докладніше, як убезпечити себе від отруєнь, викликаних цим фактором.

Що таке пестициди?

Пестициди застосовують аграрії для збереження врожаю від шкідників — комах і мікроорганізмів. Хімічна промисловість постійно винаходить нові пестицидні сполуки, оскільки у шкідливих організмів виробляється резистентність.

Ці речовини накопичуються як в ґрунті, так і в зернах, плодах. Особливість пестицидів — висока токсичність. Оскільки вони руйнівні для комах, подібний впливу здійснять і на клітини організму людини, на біохімічні процеси, які в ньому відбуваються.

Підвищена концентрація пестицидів у продуктах харчування може привести до:

 • руйнування нервової системи аж до судом і тимчасових паралічів, нервозності і безсоння;
 • порушень обмінних процесів, уповільнення клітинного метаболізму, зміни гормонального балансу;
 • ураження серцевого м’яза, судин, що призводить до розвитку ішемічної хвороби;
 • зниження тонусу м’язів;
 • ураження слизової.

Симптоми отруєння пестицидами — діарея, нудота і блювота, іноді шкірні висипання. Тривала дія пестицидів призводить до розвитку онкологічних захворювань — раку шлунку, кишківника, печінки, молочної залози, щитовидної залози, легенів, простати, а також до цукрового діабету.

Особливої шкоди завдають пестициди дитячому організму. Вчені встановили прямий зв’язок між синдромом гіперактивності та отриманими дитиною з фруктами і овочами отруйних речовин.

Людина нездатна виробляти стійкість до таких отрутохімікатів, тому страждає від пестицидів частіше, ніж шкідники, яким вони призначалися. Який вихід?

Не кожна людина, особливо житель мегаполісу, зможе вирощувати для власного вживання достатню кількість екологічно чистих продуктів харчування. Тому значна частина відповідальності за якість продовольчої продукції покладено на виробників.

Регулярна перевірка на пестициди постачальниками товарів продуктової категорії дозволить уникнути масових отруєнь і зростання кількості важких захворювань.

Аналіз на пестициди проводить лабораторія «УкрСпецАгроПродукт». Фахівці компанії проводять дослідження на наявність пестицидів у таких продуктах:

Зернових культурах:

 • кукурудзі;
 • вівсі;
 • пшениці;
 • рисі;
 • арахісі;
 • сорго;
 • ячмені;
 • квасолі.

Фруктах: яблука і груші.

Інших продуктах харчування: кава, родзинках, м’ясі.

Проведення таких лабораторних досліджень дозволить підвищити конкурентоспроможність учасників ринку і створити репутацію відповідальних постачальників.

Допустимі показники

Наведена нижче таблиця демонструє показники залишкового вмісту пестицидів у продуктах харчування з розрахунку міліграм на кілограм продукту. Розрахунки показників зроблені, виходячи з граничних меж добової норми для людини.

Допустимі добові дози для людини (за даними ВООЗ) і можливе надходження пестицидів за розрахунковими даними, в мг/день

Пестициди Допустима доза Можливе надходження
Севін 0,14 0,8
ДДТ 0,35 0,25
Ліндан 0,875 3,0
Карбофос 1,4 24,0
Фосфамід 2,8 0,75
Метоксихлор 7,0 35,0

Ця таблиця допоможе зорієнтуватися у допустимих кількості пестицидів, які можна вважати безпечними для людини.

Ціни і терміни

«УкрСпецАгроПродукт» гарантує сервісне обслуговування, оперативно і якісно проведе випробування продукції і надасть результати в найкоротші терміни. Цінова політика лабораторії залишається конкурентною, завдяки довірі постійних замовників.

АНАЛІЗ на Пестицидиціна з пдв
Метафос (ХОП)186,66
ДДТ186,66
ГХЦГ гамма-ізомер186,66
Афос186,66
Гептахлор(ФОП)186,66
Альдрін186,66

У таблиці надані деякі з визначальних показників, більш детальна інформація за сегментами викладена в розділі ЦІНИ.

Компанія «УкрСпецАгроПродукт» запрошує до співпраці всіх виробників сільськогосподарської продукції, продуктів харчування та продуктів вторинної переробки. Лабораторія плідно працює з усіма регіонами України:Хмельницькому, Луцьку, Луганську, Тернополі, Кривому Розі, Кіровограді (Кропивницькому), Рівному, Сумах, Херсоні, Донецьку, Ужгороді, Запоріжжі, Вінниці, Чернігові, Львові, Харкові, Миколаєві, Львові, Черкасах, Одесі, Дніпропетровську (Дніпрі), Чернівцях, Києві, Полтаві, відправка зразків здійснюється Новою Поштою.