Лабораторний аналіз на важкі метали в сільськогосподарської продукції

image 2018 12 04 15 52 58 - Токсичні елементи

Одна з причин важких порушень у роботі організму людини — отруєння важкими металами. Вони присутні як в навколишньому середовищі, так і продуктах, які потрапляють до нас на стіл. Без них неможлива нормальна життєдіяльність організму, але збільшення концентрації призведе до отруєння. Розповімо докладніше, як виявити ці токсичні елементи в їжі.

Що таке важкі метали?

У зв’язку зі змінами, які відбуваються в екологічній системі під впливом життєдіяльності людини, збільшується концентрація важких металів. Через забруднення навколишнього середовища, сільськогосподарських ґрунтів, води з’являються токсичні елементи в продуктах харчування. Йдеться про підвищений вміст важких металів, що призводить до хронічних захворювань, отруєнь.

До категорії важких металів відносяться: кобальт, нікель, мідь, цинк, кадмій, ртуть, свинець, молібден, марганець. Без них неможливий нормальний розвиток рослин, упаде врожайність. Однак для людини вони можуть становити загрозу, оскільки їх підвищена концентрація призведе до порушень у роботі організму, почасти незворотних.

Наприклад, вміст свинцю в їжі може привести до:

 • змін крові (рак крові, анемія);
 • ураження нервової системи і паралічів;
 • безпліддя і передчасних пологів;
 • ураження нирок;
 • раку кишечника;
 • змін стінок судин головного мозку, наслідком чого стають галюцинації, психічні розлади, слабоумство, ослаблення пам’яті.

Кадмій викликає:

 • руйнування тканин;
 • захворювання легенів (руйнуються альвеоли);
 • порушення функцій нирок;
 • деформацію (всихання) скелета (кадмій заміщає кальцій).

Не менш важкі порушення в роботі організму викликає ртуть. Її дія негативно позначається на мозкової діяльності, на розвитку дітей. Збільшення концентрації ртуті призводить до отруєнь, змін у всіх тканинах організму.

Містяться такі токсичні елементи в харчових продуктах. Їх кількість в їжі збільшується насамперед через використання аграріями хімічних речовин для добрива, догляду за рослинами, підвищення врожайності і т. д.

Кожен виробник, який турбується про здоров’я своїх споживачів і піклується про власну репутацію, повинен проводити лабораторні дослідження, щоб визначити, які токсичні елементи містяться в продуктах.

Лабораторія «УкрСпецАгроПродукт» пропонує проведення аналізу на вміст важких металів у таких продуктах:

Зернових культурах:

 • кукурудзі;
 • вівсі;
 • пшениці;
 • рисі;
 • арахісі;
 • сорго;
 • ячмені;
 • квасолі.

Фруктах: яблука і груші.

Інших продуктах харчування: кава, родзинках, м’ясі.

Раніше сільськогосподарська і м’ясо-молочна продукція обов’язково проходила перевірку, в ході якої виявлялися токсичні елементи. Відмова від старих стандартів не знімає з виробника відповідальності за якість продукції. На сучасному ринку від цього залежить його конкурентоспроможність, а, отже, — успішність. Тому аналіз продуктів на вміст важких металів — шлях до підвищення якості товару і збільшення продажів.

Допустимі показники

Наявність важких металів у продуктах — це ще не показник її низької якості або шкоди для споживача. Важкі метали необхідні організму для нормального функціонування. Коли мова заходить про негативну дію цієї категорії хімічних елементів, то насамперед йдеться їх концентрацію — кількість міліграмів на кілограм продукту.

Продукти харчування Важкі метали  
Ртуть Кадмій Миш’як Мідь Цинк Залізо
Зернові 0,01 0,02 0,2 5,0 25,0 50,0
М’ясо 0,03 0,05 0,5 5,0 40,0 50,0
Овочі і фрукти 0,02/0, 01 0,03 0,2 10,0 10,0 50.0
Напої 0,005 0,02 0,2 5,0 10,0 15,0

Ця таблиця допоможе зорієнтуватися у показниках наявності в продуктах важких металів, які вважаються безпечними для людини.

Ціни і терміни

«УкрСпецАгроПродукт» гарантує сервісне обслуговування, оперативно і якісно проведе випробування продукції і надасть результати в найкоротші терміни. Цінова політика лабораторії залишається конкурентною, завдяки довірі постійних замовників.

АНАЛІЗ на Токсичні елементиціна з пдв
Свинец (Pb)81.33
Кадмій (Cd)81.33
Арсен (миш'як) (As )81.33
Ртуть(Hg)81.33
Мідь (Cu)81.33
Цинк (Zn)81.33
Залізо (Fe)81.33

У таблиці надані деякі з визначальних показників, більш детальна інформація за сегментами викладена в розділі ЦІНИ.

Компанія «УкрСпецАгроПродукт» запрошує до співпраці всіх виробників сільськогосподарської продукції, продуктів харчування та продуктів переробки. Лабораторія плідно працює з усіма регіонами України: Львові, Чернівцях, Запоріжжі, Львові, Ужгороді, Кіровограді (Кропивницькому), Тернополі, Рівному, Києві, Миколаєві, Кривому Розі, Сумах, Вінниці, Херсоні, Харкові, Полтаві, Хмельницькому, Луцьку, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську (Дніпрі), Чернігові, Черкасах, Луганську, відправка зразків здійснюється Новою Поштою.