Аналіз олійних культур

Maslo 672x372 - Льон

Олійні культури мають високу питому вагу в структурі аграрного виробництва України. Рослинні олії – соняшникова, лляна, олія з розторопші є цінними продуктами харчування, джерелами корисних для людини жирних кислот. Технічні олійні культури, такі як ріпак, рижій використовують для багатьох потреб, зокрема для виробництва біодизелю. Насіння гірчиці та коріандру є незамінним елементом улюблених приправ.

Великі обсяги виробництва для внутрішнього споживання та експорт олії висувають особливі вимоги до показників якості олійних культур, адже від них залежить поживна цінність продуктів їх переробки, безпека людини. Окремо слід відзначити, що при експортних операціях контракти поставки вимагають дотримання певних показників продукції. Таким чином, для отримання сертифікату відповідності на олійні культури обов’язково потрібно провести лабораторні дослідження їх показників – Протокол досліджень є підставою для отримання сертифікату відповідності на соняшник, льон, ріпак тощо.

Діючі в Україні технічні умови на виробництво соняшнику, льону, ріпаку, гірчиці, коріандру мають вигляд державних стандартів. Вони визначають фізичні та біохімічні показники якості олійних культур.

Соняшник ДСТУ-7011:2009
Ріпак ДСТУ-4966:2008
Льон ДСТУ-4511:2006
Гірчиця біла ДСТУ-7694:2015 Насіння гірчиці
Коріандр ДСТУ 8007-2015 Прянощі. Коріандр.

Компанія УкрСпецАгроПродукт, відповідно до чинних ДСТУ та встановлених методик, проводить лабораторні дослідження показників олійних культур: вологість, наявність домішок, масову частку олії та сирого протеїну, кислотне число. Також виконуються аналізи на вміст пестицидів, мікотоксинів та важких металів, радіонуклідів. Методики досліджень олійних культур відповідають як українським, так і міжнародним стандартам.

Співпраця з компанією УкрСпецАгроПродукт суттєво підвищує конкуренту здатність виробників олійних культур, оскільки дослідження виконуються у власній лабораторії, вигідно розташованій в центральній частині України, на якісному технологічному обладнанні. Тому в переважній більшості випадків від моменту отримання зразків (доставку оплачує УкрСпецАгроПродукт) до складання Протоколу проходить не більше 2-4 робочих днів. Компанія надсилає електронну копію Протоколу замовнику після завершення робіт, а сам Протокол доставляється безкоштовно. Великою перевагою роботи з УкрСпецАгроПродуктом є цінова політика компанії на проведення лабораторних досліджень олійних культур.

На підставі Протоколу досліджень замовник може отримати сертифікат відповідності на соняшник, ріпак, льон, інші культури.