Організація роботи лабораторії (під ключ)

Организация лаборатории "под ключ"

Запуск лабораторії

Наша компанія надає послуги з розробки та впровадження системи управління якості випробувальної або калібрувальної лабораторії відповідно до вимог ISO/IEC 17025.


Але що робити якщо Ви тільки плануєте відкрити лабораторію?
В такому випадку Вам треба буде вирішити ряд питань і зробити наступні дії:

  1. Для початку необхідно визначиться з переліком методів випробувань, які плануєте проводити. Вони будуть формувати сферу акредитації. До вибору методів слід підійти скрупульозно, оскільки багато нормативних документів на методи випробувань можуть бути застарілими і недійсними. Це стосується, в основному, ГОСТів, випущених до 1990-го року;
  2. Після чого необхідно підібрати необхідне обладнання – прилади та засоби вимірювальної техніки, технологічні та метрологічні характеристики яких повинні відповідати вимогам стандартів на вибрані методи випробувань;
  3. При проектуванні і будівництві приміщень лабораторії необхідно враховувати специфіку методів випробувань і експлуатаційні вимоги обладнання, правильне його розміщення;
  4. Розробка пакету документів і впровадження системи управління якістю за ISO 17025, що є необхідним для акредитації лабораторії. Система буде успішно функціонувати в разі серйозного підходу до процесу підготовки необхідної документації, з урахуванням специфіки діяльності лабораторії;
  5. Проходження процесу акредитації: подача документів в НААУ, аудит, виправлення невідповідностей, виявлених під час аудиту, і як наслідок успішного проходження – отримання атестату.

На самому початку шляху створення лабораторії, а саме при виборі методів і підборі обладнання, потрібно проаналізувати доцільність обраних методів і максимально врахувати перспективи подальшого розвитку для того, щоб після будівництва приміщень не довелося щось змінювати.

Краще відразу продумати на перспективу план приміщень з урахуванням вимог тих методів, які в подальшому Ви плануєте застосовувати. Хороший старт – запорука успіху.

На етапі будівництва вже можна приступати до написання документів системи управління якістю відповідно до вимог ISO 17025, таких як Керівництво за якістю і процедури, а також інших документів, необхідних для функціонування лабораторії.

Впровадження ж самої системи здійснюється одночасно з початком діяльності.

Детальніше про наші послуги з розробки системи управління за посиланням.

Наші експерти проконсультують Вас з усіх питань, що стосуються запуску лабораторії, допоможуть з розробкою системи управління і здійснять супровід при проходженні акредитації в НААУ.