Сертифікат відповідності на продукцію

006 - Сертифікат відповідності на продукцію

Це письмовий документ, який видається незалежнию третьою особою, яка підтверджує, що вироби відповідають чинним нормам, стандартам або вимогам технічних регламентів. На відміну від декларацій відповідності, які є заявою безпосередньо виробника або імпортера, сертифікат відповідності якості продукції – сильніший документ, оскільки характеристики підтверджують експертні висновки незалежних уповноважених установ, які пройшли процедуру акредитації.

Згідно із законодавством України, вся продукція, що підлягає обов’язковій оцінці відповідності, підлягає проходженню цієї процедури. Без сертифіката відповідності такі товари не допускаються до митного оформлення, поширенню на ринку. Їх перелік затверджується Кабінетом міністрів України.

В інших випадках виробник або імпортер може отримати сертифікат добровільно. Залежно від особливостей товару, відповідність якого декларує зацікавлена особа, отримання сертифікату є одним з необхідних дій для процесу декларування.

Слід пам’ятати, що для окремих видів товарів для вільного поширення на ринку крім зазначених вище документів можуть знадобитися також отримання підтвердження відповідності від інших служб (санітарно-гігієнічної, ветеринарного контролю, захисту рослин тощо).

Схеми сертифікації продукції

Залежно від конкретної ситуації заявника, умов і періодичності виробництва (імпорту) товарів, для обов’язкової або добровільної сертифікації можуть бути прийняті такі схеми проходження процедури.

Сертифікат відповідності продукції на зразок

Видається на одиницю виробу на кожен зразок продукції. Проводяться дослідження зразка, що буде сертифікуватись.

Сертифікат відповідності продукції на партію

Для партії певного розміру, який вказують в тексті документа. Дослідження проводять на зразках з партії, кількість і порядок відбору яких встановлює орган із сертифікації.

Сертифікат відповідності серійної продукції

Дослідження зразків проводять з періодичністю і за встановленою органом сертифікації методикою. Може знадобитися атестація виробництва, його обстеження, оцінка системи якості. Вироби, що сертифікуються, підлягають технічному нагляду уповноваженими органами.

Термін дії сертифіката відповідності на продукцію

За винятком поодиноких виробів і сертифікованих партій, термін дії може тривати від одного року до трьох років залежно від прийнятої схеми проходження сертифікації.

Як оформити сертифікат відповідності на продукцію

Для того, щоб зробити сертифікат відповідності на продукцію, потрібно зробити ряд послідовних дій. Наприклад, якщо процедуру проходять в компанії «УкрСпецАгроПродукт», їх перелік такий:

  • подача заявки на проходження сертифікації;
  • укладання договору;
  • безкоштовний забір зразків;
  • проведення компанією «УкрСпецАгроПродукт» необхідних досліджень і експертиз;
  • оформлення протоколу з висновками;
  • отримання підсумкового документа.

Як отримати сертифікат відповідності на продукцію, залежить від заявника, однак для ефективного проходження процедури необхідна співпраця з сертифікуючим органом, який має достатній досвід і кваліфікацію в цій сфері.

Скільки коштує зробити сертифікат відповідності на продукцію?

Вартість сертифіката залежить від прийнятої схеми проходження процедури.

Звичайно, де отримати сертифікат відповідності на продукцію, залежить, перш за все, від заявника, однак якщо Вам потрібна професійна допомога організації, що працює в містах Київ, Харків, Кривий Ріг та інших областях України, співпраця з компанією «УкрСпецАгроПродукт» повністю виправдовує невелику ціну на її послуги при гарантії їх високої якості.