Сертифікація дитячої продукції

pexels photo 255514 672x372 - Сертифікація дитячої продукції

Безпека продукції, призначеної для дітей, має особливе значення. Адже дитина, на відміну від дорослого, не в змозі контролювати характеристики продукції, а значить, поширення на ринку дитячих товарів має бути включено в систему превентивного виключення можливих ризиків.

Відомо, що для дитячого одягу, взуття, іграшок, дитячого харчування та інших товарів для дітей обов’язкова сертифікація не потрібна. Чи означає це, що маленькі споживачі законодавчо не захищені? Зовсім ні. Давайте розберемося в цьому питанні.

Дія Технічних регламентів

Технічний регламент – це нормативний документ, який має силу закону, який містить перелік норм і вимог до якості товарів або послуг. Законодавством України також встановлено, що в разі відсутності національного технічного регламенту на певні товари або послуги розповсюджуються відповідні технічні регламенти Європейського союзу.

Таким чином, будь-яка продукція, яка підпадає під дію технічного регламенту, повинна відповідати його вимогам.

В Україні діє «Технічний регламент безпеки дитячих іграшок», який визначає вимоги безпеки і правила поводження на ринку даного виду продукції. Для підтвердження відповідності їм виробник або імпортер декларує його відповідно до встановлених процедур або проходить добровільну сертифікацію своєї продукції.

«Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів» містить перелік вимог до маркування продуктів харчування, в тому числі і дитячих. Вона повинна містити вичерпні відомості про склад, енергетичної і поживної цінності продуктів, вміст у них ГМО, добавок і багато іншого.

Дія Законів України

У сфері забезпечення безпеки дитячої продукції, а саме одягу і продуктів харчування, діють Закони України. Так, закон «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», визначає основні вимоги до якості продуктів харчування, а Закон України «Про дитяче харчування» конкретизує попередній, встановлює перелік вимог до продуктів дитячого харчування, сировини, з якого вона виготовлена , технологій, а також встановлює відповідальність за його дотримання чи порушення.

Дуже важливим є закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України». На його підставі існують норми про санітарно-гігієнічних експертизах і оцінках окремих видів сировини і продукції.

Чи не правда, той факт, що, наприклад, дитячий одяг не підлягає обов’язковій сертифікації, не означає, що здоров’я юних модників або модниць не захищається державою?

Як оформити сертифікат відповідності на продукцію для дітей?

Як ми бачимо, вимоги до якості і безпеки дитячої продукції насправді регламентуються безліччю нормативних документів. Який же найкращий спосіб повідомити споживача, що пропонований товар виконує їх всі?

Сертифікат відповідності якості дитячої продукції – це документ, в якому незалежна уповноважена експертна організація підтверджує, що товар для дітей є безпечним для використання і відповідає вимогам законів, технічних регламентів тощо

Будь-який виробник або імпортер може пройти процедуру добровільної сертифікації свого товару для маленьких споживачів, підтверджуючи свою сумлінність і соціальну відповідальність.

Компанія «УкрСпецАгроПродукт» здійснює такі роботи:

  • сертифікація іграшок;
  • сертифікація харчування для дітей, в т.ч. консервів і сухих сумішей;
  • сертифікація дитячого одягу;
  • сертифікація дитячого посуду;
  • сертифікація меблів для дітей та колясок:
  • інше.

Великою перевагою «УкрСпецАгроПродукта» є стислі терміни досліджень, прозора процедура сертифікації і велика географія роботи. Пройти всі етапи сертифікації дитячої продукції можна в містах Київ, Одеса, Харків, Дніпро, в інших регіонах України.