Сертифікація ISO 22000 (НАССР)

исо 22000 хассп

ДСТУ ІСО 22000 2007 (ISO 22000:2005) Національний стандарт України

Система управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь яких організацій харчового ланцюга.

Оскільки джерела постачання харчових продуктів у все більшій мірі глобалізуються, стає очевидною необхідність зміцнення системи безпеки харчових продуктів при їх виробництві та реалізації на внутрішньому та міждержавному рівнях.

Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) згідно стандарту ISO 22000 має міжнародне визнання в якості найбільш економічно ефективного засобу контролю над харчовою безпекою.

Cистема ISO 22000 (НАССР) – це дії, спрямовані на забезпечення максимально можливої безпеки при виробництві всіх харчових продуктів. Політика забезпечення безпеки харчової продукції повинна охоплювати всю довжину харчового ланцюга – від виробництва сировини до споживання готового продукту.

Систему, впроваджену згідно стандарту ISO (ІСО) 22000, можуть застосовувати всі організації, незалежно від розміру, які залучені до харчового ланцюга.

Прикладом можуть стати елеватори, до яких прямо вимога наявності системи не висунута, але умови зберігання та обробки сировини на площах елеватора є надважливими для підприємств, які в подальшому працюватимуть з цією сировиною.

1 - Сертифікація ISO 22000 (НАССР)

Застосування системи НАССР на всіх стадіях виробництва дає можливість перейти від випробування кінцевого продукту до розробки профілактичних методів при виробництві продукції для гарантії її безпечності, що в свою чергу знизить ризики отримання неякісного продукту та підвищить рівень ділової репутації підприємства.


Процедура впровадження системи і підтвердження її відповідності стандарту ISO 22000 є досить клопіткою та довготривалою справою, та включає в себе роботи за наступними напрямками:

  • Аналіз стану підприємства щодо готовність до впровадження системи (рекомендації аудитора-консультанта, можливих змін у виробничих процесах згідно міжнародних вимог);
  • Розробку документів та впровадження системи – визначення процедур, небезпечних чинників при виробництві, навчання персоналу;
  • Підтвердження відповідності – отримання сертифікату щодо відповідності системи вимогам стандарту ISO 22000 у вітчизняному або міжнародному органі з сертифікації.

Отримання сертифікату відповідності системи управління безпечністю стандарту ISO 22000 – це найбільш ефективний спосіб підтвердити виконання вимог ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів» та підвищити безпеку своєї продукції до рівня міжнародних стандартів.

Впровадження цієї концепції може бути ключем для вашої компанії, особливо якщо вона бере участь в міжнародній торгівлі.

Вартість та терміни впровадження системи НАССР залежать від галузі та розміру підприємства.

Для прорахунку достатньо заповнити форму анкети для ИСО 22000.

Обравши компанію УкрСпецАгроПродукт для розробки системи та супроводі при її сертифікації, ви отримаєте сертифікат відповідності, та надійного бізнес-партнера, готового допомогти в складних ситуаціях за допомогою висококваліфікованих експертів.

Завантажити ISO 22000 (ХАССП)

З питань замовлення звертайтеся:

050-315-3025